نفرت داشتن از وکالت تسهیلات تسهیلات مسکن

نفرت داشتن از: وکالت تسهیلات تسهیلات مسکن اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی «سایت حزب‌الله مشهد» و «پیروان احمدی‌ن‍ژاد» فراخوان اعتراضات اولیه را داده بودند / علی مطهری

علی مطهری در حاشیه‌ی کنگره‌ی بزرگداشت هاشمی رفسنجانی به پرسش‌هایی درباره‌ی اعتراضاتی که هفته‌ی گذشته در کشور روی داد پاسخ گفت. او گفت که «سایت حزب‌الله مشهد» و

«سایت حزب‌الله مشهد» و «پیروان احمدی‌ن‍ژاد» فراخوان اعتراضات اولیه را داده بودند / علی مطهری

علی مطهری: «سایت حزب الله مشهد» و «پیروان احمدی ن‍ژاد» فراخوان اعتراضات اولیه را داده بودند

عبارات مهم : خارجی

علی مطهری در حاشیه ی کنگره ی بزرگداشت هاشمی رفسنجانی به پرسش هایی راجع به ی اعتراضاتی که هفته ی گذشته در کشور روی داد پاسخ گفت. او گفت که «سایت حزب الله مشهد» و «پیروان احمدی ن‍ژاد» فراخوان اعتراضات اولیه را داده بودند.

حتی از شعارهای تند و توهین به مقامات باید گذشت

به گزارش انصاف نیوز، ابتدا ازمطهری راجع به ی دستگیری های اخیر پرسیده شد. مطهری گفت: ما صحبت کردیم در آن جلسه ی غیرعلنی مجلس. گفتیم که با دستگیر شدگانی که اقدام به تخریب اموال عمومی نکرده اند سختگیری نکنند و سریعتر آزاد شوند ولی آنهایی که دست به تخریب زدند بایستی پاسخگو باشند. ولی اگر دستگیری هایی صرفاً بخاطر پیشگیری انجام شده است باشد قابل قبول نیست. در عین حال من این را پرسیدم و پاسخ دادند که افرادی اگرچه در خیابان حضور نداشتند ولی از طریق اینترنت جنبش می کردند و آنها هم بازدداشت شده است اند. اگرچه من شخصاً اعتقاد دارم فقط با آنهایی که دست به تخریب زده اند بایستی برخورد شود و با بقیه نباید سختگیری کنند. حتی آنهایی که شعارهای تند دادند و به مقامات توهین شده است هست، باید از این چیزها بگذرند.

«سایت حزب‌الله مشهد» و «پیروان احمدی‌ن‍ژاد» فراخوان اعتراضات اولیه را داده بودند / علی مطهری

حمایت رسانه های خارجی از اعتراضات به معنی پیوندشان با هم نیست

از او راجع به ی مباشرت عوامل بیگانه و خارجی از جمله برادرزن صدام در قضایای اخیر پرسیده شد که پاسخ داد: خیر! ببینید هر حرکت اعتراضی که در داخل می شود بلافاصله رسانه های خارجی می آیند پشت این حرکت. این علت بر این نیست که این معترضین یک پیوندی و یک وابستگی به آنها داشته باشند.

علی مطهری در حاشیه‌ی کنگره‌ی بزرگداشت هاشمی رفسنجانی به پرسش‌هایی درباره‌ی اعتراضاتی که هفته‌ی گذشته در کشور روی داد پاسخ گفت. او گفت که «سایت حزب‌الله مشهد» و

عامل بروز این اعتراضات صرفاً پرسشها اقتصادی نیست

نایب رییس مجلس راجع به ی چرایی بروز چنین اعتراضاتی نیز گفت: بعضی مسایل به مرور انباشته شده است هست. بعضی از جوانان ما احساس می کنند که توجهی به آنها نمی شود و به شخصیت آنها احترام گذاشته نشده هست. مسوولین با آنها کمتر صحبت کرده اند و ارتباط درستی نداشته اند. شاید این جوانان خواسته اند اظهار وجودی بکنند که ما هم هستیم. البته عده ای هم هستند که دنبال آزادی های فردی هستند. بالاخره افرادی هم هستند که می گویند حجاب نباید اضطراری باشد یا مشروب فروشی باید داشته باشیم. بعضی هم دنبال چنین خواسته هایی هستند که به هیچ وجه قابل قبول نیست.

مطهری در پاسخ به این پرسش که آیا آمار زیادی بیکاری در شهرهایی که اعتراض در آنها صورت گرفت می تواند علت این حوادث باشد؟، گفت: بله مؤثر بوده ولی عامل مهم نبوده هست. لیکن ما در شرایط سخت تر از این هم بودیم ولی مردم همراهی کردند. بنابراین صرفاً مسایل معیشتی نبوده هست. قبلاً در دهه ی هفتاد هم چنین اغتشاشاتی داشتیم که به دلایل اقتصادی روی داد و تورم ۴۹ درصد عامل آن بود. ولی اعتراضات امروز صرفاً دلایل اقتصادی ندارد.

نقش یک امام جمعه در شکل گیری اعتراضات اخیر؟

«سایت حزب‌الله مشهد» و «پیروان احمدی‌ن‍ژاد» فراخوان اعتراضات اولیه را داده بودند / علی مطهری

او در پاسخ به این پرسش که آیا درست که امام جمعه ی مشهد در شکل گیری اعتراضات نقش داشته هست، گفت: شخص ایشان را من نمی دانم ولی آن کسانی که در مشهد ابتدا دعوت به تجمع کرده اند یکی «سایت حزب الله مشهد» بوده که این ها قبلاً کنسولگری عربستان در مشهد را تخریب کرده اند و دیگری هم پیروان آقای احمدی ن‍ژاد بوده اند که از طریق اینترنت دعوت به تجمع کرده بودند. آقای علم الهدی هم در نماز جمعه ی آن هفته [به این مضمون] گفته بودند که بخش اولش یعنی اعتراض به گرانی خوب بود ولی بقیه اش خوب نبود که البته این حرف خوبی نیست.

واژه های کلیدی: خارجی | اعتراضات | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs