نفرت داشتن از وکالت تسهیلات تسهیلات مسکن

نفرت داشتن از: وکالت تسهیلات تسهیلات مسکن اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی سیاست خارجی آمریکا استیجاری شده است است/ طرح مذاکره مجدد با کشور عزیزمان ایران خیال‌بافی است ، ظریف

وزیر امور خارجه کشورمان در تصویر العمل به بیانات همتای آمریکایی خود، اظهار کرد: صحبت‌های پمپئو آن‌قدر بی‌حساب و کتاب، خارج از نزاکت و بدون منطق بود که ارزش پاسخ

سیاست خارجی آمریکا استیجاری شده است است/ طرح مذاکره مجدد با کشور عزیزمان ایران خیال‌بافی است ، ظریف

ظریف: سیاست خارجی آمریکا استیجاری شده است است/ طرح مذاکره مجدد با کشور عزیزمان ایران خیال بافی است

عبارات مهم : ایران

وزیر امور خارجه کشورمان در تصویر العمل به بیانات همتای آمریکایی خود، اظهار کرد: صحبت های پمپئو آن قدر بی حساب و کتاب، خارج از نزاکت و بدون منطق بود که ارزش پاسخگویی ندارد.

به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه صبح چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات وزیران در جمع خبرنگاران در تصویر العمل به بیانات وقیحانه و مداخله جویانه وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا، اظهار کرد: همانطور که آقای لاریجانی در صحن مجلس اعلام کردند صحبت های پمپئو آنقدر بی حساب و کتاب، خارج از نزاکت و بدون منطق بود که ارزش پاسخگویی ندارد و فقط باید تکرار کرد که ایشان و سایر مسئولین دولت کنونی آمریکا نه تنها زندانی تصورات و توهمات غلط خود هستند بلکه زندانی گذشته اند و بدتر از آن زندانی گروه های فشارهای فاسدی هستند که هر روز کوس رسوایی یکی دیگر از آنها بر بازار افکار عمومی جهانی به صدا در می آید.

سیاست خارجی آمریکا استیجاری شده است است/ طرح مذاکره مجدد با کشور عزیزمان ایران خیال‌بافی است ، ظریف

وی گفت: این نشان دهنده ورشکستگی ایالات متحده آمریکا است که در واقع تبدیل به سیاست خارجی استیجاری شده است و هر گروه فشاری که بتواند زیاد هزینه کند می تواند زیاد این سیاست خارجی را به آن سمت حرکت دهد.

وزیر امور خارجه گفت: همه حرف های وزیر خارجه آمریکا خلاف واقع و بر اساس سیاست های شکست خورده قدیمی بود؛ هیچ کدام از این مباحث حرف های جدیدی نبود منتهی ایشان با وقاحت و شدت بیشتری بعضی از این حرف ها را مطرح کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان در تصویر العمل به بیانات همتای آمریکایی خود، اظهار کرد: صحبت‌های پمپئو آن‌قدر بی‌حساب و کتاب، خارج از نزاکت و بدون منطق بود که ارزش پاسخ

وی افزود: آنها تصور می کنند سیاست هایی که در گذشته دنبال کردند و تحریم های به قول خودشان فلج کننده ای که حتی با اجماع جهانی علیه کشور عزیزمان ایران اعمال شد نتوانست باعث ایجاد شکاف در بین مردم کشور عزیزمان ایران و تردید در مورد سیاست ها شود، می توانند موفق شوند. گرچه تحریم ها تاثیر اقتصادی داشت ولی آمریکایی ها هیچگاه به اهداف خود دست نیافتند.

ظریف گفت: آنها خیال می کنند امروز که دنیا سیاست ها و تحرکات آنها را تقبیح می کند، می توانند همان تحریم ها یا تحریم های کمتر یا بیشتری را علیه کشور عزیزمان ایران به کار ببرند.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: من اطمینان دارم که هم مردم کشور عزیزمان ایران محکم در این مسیر می ایستند و هم شعارهای توخالی آمریکا که در ادعای حمایت از مردم کشور عزیزمان ایران بیان می شود ولی حتی در آنها نام خلیج فارس را به غلط می برند یا اینکه مردم کشور عزیزمان ایران را از دیدن خانواده خود در آمریکا محروم می کنند و اجازه ویزا به آنها نمی دهند، نه جذابیت و نه گیرایی جهت مردم کشور عزیزمان ایران دارد و نه حتی باعث وحدت و انسجام مردم کشور عزیزمان ایران با آنها می شود.

سیاست خارجی آمریکا استیجاری شده است است/ طرح مذاکره مجدد با کشور عزیزمان ایران خیال‌بافی است ، ظریف

وی خاطرنشان کرد: زمانی آمریکایی ها توانستند با همین دروغ ها اجماعی علیه کشور عزیزمان ایران در دنیا ایجاد کنند ولی امروز کاملا مشخص است که این اجماع علیه آمریکا ایجاد شده است است.

ظریف با اشاره به شروع مذاکرات کارشناسان وزارت خارجه با اعضای اتحادیه اروپا از روز گذشته، اظهار کرد: همکاران من بعد از جلساتی که در چین، روسیه و بروکسل داشتیم از دیروز مذاکرات خود با اعضای اتحادیه اروپا را شروع کرده اند. همچنین از بعد از ترک پکن ما مذاکرات بسیار پیچیده ای را به صورت متناوب با دوستان چینی و روسی در سطوح کارشناسی انجام و برنامه ریزی های گسترده ای در این زمینه داریم.

وزیر امور خارجه کشورمان در تصویر العمل به بیانات همتای آمریکایی خود، اظهار کرد: صحبت‌های پمپئو آن‌قدر بی‌حساب و کتاب، خارج از نزاکت و بدون منطق بود که ارزش پاسخ

رییس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: در روز جمعه نیز ان شاءالله جلسه کمیسیون یکسان منهای آمریکا برگزار می شود. آمریکایی ها از برجام خارج شدند لذا عضو کمیسیون یکسان هم نیستند و نمی توانند مانند گذشته در جلسات این کمیسیون مانع تراشی کنند. کمیسیون یکسان بدون آمریکا جهت بررسی اینکه چگونه اعضای باقیمانده در برجام می توانند تعهدات خود را اجرا کنند، برگزار می شود.

وی تصریح کرد: ما در این جلسات صرفا راجع به برجام صحبت می کنیم و خواسته ای بالاتر از آن نداریم. طبیعتا خواسته های ما همان است که در برجام جهت مردم ما تضمین شده است است.

سیاست خارجی آمریکا استیجاری شده است است/ طرح مذاکره مجدد با کشور عزیزمان ایران خیال‌بافی است ، ظریف

ظریف با بیان اینکه با خروج آمریکا دستاوردهای سیاسی، حقوقی و امنیتی برجام تقویت شده است هست، ادامه داد: با رفتن آمریکا دستاوردهای اقتصادی برجام متضرر شده، به همین جهت سایر اعضای برجام باید این دستاوردها را جهت ما تامین کنند، ما نیز برنامه ریزی های قابل توجهی در این زمینه داریم.

وزیر امور خارجه راجع به اینکه آیا اتحادیه اروپا تضمین اجرای برجام به کشور عزیزمان ایران را خواهد داد؟ خاطرنشان کرد: صحبت های خوبی در این زمینه انجام شده است ولی هنوز سریع است که بگوییم آیا سایر اعضای برجام هنوز می توانند این تضمین های مورد نیاز رابه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بدهند و آیا ما خود روش هایی را داریم که این تضمین ها را قطعی تر بکنیم؟ این مباحث را در روزها و هفته های آتی بررسی خواهیم کرد.

وزیر امور خارجه در ادامه در پاسخ به پرسشی راجع به وقت تعیین شده است از سوی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران جهت اروپایی ها جهت ارائه تضمین های مورد نیاز به ایران، گفت: آنچه که ما مشخص کردیم و در صحبت های آقای رییس جمهوری نیز مطرح شد وقت چند هفته ای بود؛ روند داخلی برجام روند چند هفته ای است که از روز جمعه شروع می شود، ما این روند را ادامه می دهیم.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران همزمان دو روند را پی می گیرد؛ یکی روند برجامی است که از طریق کمیسیون یکسان دنبال می کنیم و دیگری روند مذاکرات دو و چندجانبه با سایر اعضای برجام هست. سفر به پکن، مسکو و بروکسل در این زمینه بود و در این مجموعه کارهایی انجام شد که حاصل اول آن را در قرائت بیانیه به وسیله موگرینی بعد از ملاقات وزرا و 9 حوزه ای که اروپا تعهد کرده در آنها به راهکارهای عملی با کشور عزیزمان ایران برسد، مشاهده می کنیم. حال باید بگوییم چگونه می توانیم این حوزه ها را عملیاتی کنیم.

ظریف اظهار کرد: اتحادیه اروپا مجموعه 28 کشوری است و روندهای آن مقداری وقت بر است ولی ما به آنها تاکید کردیم که وقت زیادی جهت تصمیم گیری در این زمینه نداریم.

رییس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران همچنین در پاسخ به پرسشی راجع به 12 خواسته مطرح شده است از سوی آمریکا و درخواست آنها جهت مذاکره مجدد با کشور عزیزمان ایران با تاکید بر اینکه مذاکره مجدد با کشور عزیزمان ایران خیال بافی آنها بوده، گفت: مذاکره مجدد خیال بافی بوده که پمپئو در صحبت خود مطرح کرد. فکر کنم هر کسی که به این صحبت تصویر العمل نشان داد گفت که این حرف ها مبنای مذاکره نیست بلکه مبنای چیز دیگری است که در مورد کشورهای متفاوت بر اساس توهمات آمریکایی ها مطرح می شود ولی مردم کشور عزیزمان ایران همواره نشان داده اند که در برابر زورگویی مردمی مقاوم هستند و معمولا دیگر کشورها را از روش خود پشیمان می کنند.

وی در ادامه در پاسخ به پرسشی راجع به بیانات آمریکایی ها مبنی بر اینکه بالاخره اروپایی ها را جهت فشار بر کشور عزیزمان ایران با خود همراه خواهند کرد و همچنین انتشار خبری مبنی بر همکاری اروپا، چین و روسیه راجع به تهیه بسته ای جهت ارائه به کشور عزیزمان ایران در زمینه برجام، خاطرنشان کرد: انتشار این خبر کاملا دروغ بود و اتحادیه اروپا نیز خود این خبر را سه مرتبه تکذیب کرد. همچنین حتی خبرگزاری رویترز که خود به نقل از یک روزنامه آلمانی این خبر را تولید کرده بود ناگزیر به انتشار تکذبیه آن شد.

ظریف ادامه داد: رژیم صهیونیستی یک اتاق عملیات روانی راه انداخته تا اینگونه صحبت ها را منتشر کند در واقع چون همه می دانستند جمعه کمیسیون یکسان بدون آمریکا و بر اساس درخواست کشور عزیزمان ایران تشکیل می شود، شروع به فضاسازی کردند که عنوان این کمیسیون یکسان این است که آنها با اضافه کردن مذاکرات تازه یک بسته به کشور عزیزمان ایران ارائه دهند ولی واقعیت این است که قرار است طرف برابر بسته ای تازه به ما ارائه دهند ولی بسته ای در قالب برجام نه در قالب مباحث دیگر.

وی خاطرنشان کرد: این روزها به مردم و دوستان در رسانه ها تاکید می کنم که متوجه باشند یک اتاق جنگ روانی به وسیله رژیم صهیونیستی راه افتاده تا هم در داخل و هم در خارج فضاسازی کند که این نشان دهنده استیصال آن هاست، کما اینکه صحبت پمپئو نیز نشان دهنده استیصال آمریکایی ها بود. به قول خود آنها این پلن B آنها بود.

ظریف افزود: طرح اول نیز آن بود که با تندروی های آقای ترامپ، جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران اقدامی انجام دهد که باعث یک اجماع جهانی علیه خود شود، آن ها الان نیز در تلاشند تا از طرق متفاوت به همان نشانه خود برسند چون معتقدند ناکامی عمده ای که رژیم صهیونیستی، تندروها و بعضی کشورهای مرتجع منطقه داشتند این است که هزینه هایی که طی سالیان دراز جهت ایجاد کشور عزیزمان ایران هراسی کرده بودند به ناگاه فرو ریخته و تمام تلاش آنها این است که آن فضا را دوباره تجدید و احیا کنند.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: سیاست جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران همواره این بوده که مانع از شکل گیری چنین فضایی شود البته با تضمین حقوق ملت کشور عزیزمان ایران یعنی مبارزه با فضای کشور عزیزمان ایران هراسی، تضمین حقوق ملت کشور عزیزمان ایران ممکن خواهد بود.

رییس دستگاه دیپلماسی در ادامه در پاسخ به پرسش ایسنا راجع به طرح بعضی انتقادات و اعتراضات به دستگاه دیپلماسی بعد از اعلام خروج آمریکا از برجام با تاکید بر اینکه خروج آمریکا از برجام نشان داد که دستگاه دیپلماسی و مجموعه نظام کار عاقلانه ای کرده بود، گفت: برجام منافع جمهوری اسلامی را نشان می داد و آمریکایی ها نیز هم در دولت قبل بدعهدی کردند و هم در دولت کنونی تلاش کردند تا کاری کنند که با هزینه ایران، برجام را بر هم بزنند ولی نتوانستند در نهایت مجبور شدند که خود از آن خارج شوند و انزوای بین المللی را بپذیرند.

ظریف با بیان این که «این یک واقعیت است و در داخل نیز نشان دهنده یک دستاورد دیپلماسی جهت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران است»، ادامه داد: همانطور که حضرت امام خمینی فرمودند همه فریادهای ما باید بر سر آمریکایی ها باشد؛ یعنی این که این آمریکایی ها هستند که بدعهدی می کنند و مقررات بین المللی را نقض کردند.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که دو اتومبیل در یک بزرگراه ای خلاف و تصادف می کنند، شما کسانی را که بزرگراه را ساخته اند محکوم نمی کنید بلکه آن اتومبیل که خلاف کرده را محکوم می کنید. در این زمینه نیز آمریکا کشوری است که نه تنها برجام را زیر پا گذاشته، بلکه توافق پاریس، توافق اقتصادی TPP، توافق های دوجانبه و توافق های مربوط به شرکت تجارت جهانی را زیر پا گذاشته هست. آمریکا همچنین قطعنامه های شورای امنیت و قطعنامه 2231 که خود بانی آن شده است بود را نقض کرده هست. نقض قطعنامه های متعدد شورای امنیت راجع به قدس شریف نیز از دیگر کارها ایالات متحده آمریکا است.

وزیر امور خارجه با اشاره به تاسیس سفارت آمریکا در قدس شریف، گفت: آنها در این زمینه وقاحت کافی دارند تا به کشتار مردم مظلوم غزه نگاه و در برابر آن از رژیم صهیونیستی دفاع کنند و با اسلحه سفارت خود را حین قتل عام مردم در قدس شریف و علی رغم همه مقررات بین المللی افتتاح کنند بنابراین آمریکایی ها در برجام نیز نشان دادند متعهد به تعهدات خود نیستند.

ظریف با تاکید بر این که «ما بدعهدی آمریکا در برجام را دیده بودیم«، ادامه داد: در واقع همه برجام بر این اساس بود که ما به آمریکایی ها اعتماد نداشتیم ولی طرف برابر نیز به ما اعتماد نداشت لذا زمینه های مورد نیاز در این باره دیده شده است و ما نیز بر اساس منافع ملی خود گزینش های گسترده ای داریم و بر اساس آن با اجماع در داخل نظام عمل خواهیم کرد. فعلا مسیری را که بر اساس مجموعه نظرات نظام گزینش کرده ایم را دنبال می کنیم و ان شاءالله نتیجه را گزارش خواهیم داد و به هر تصمیمی که گرفته شود عمل خواهیم کرد.

وی با تاکید بر «لزوم ایجاد وحدت و انسجام در داخل در برابر سیاست های آمریکا»، گفت: در حال حاضر مهمترین عامل پیروزی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران همان عاملی است که همواره آمریکا را شکست داده و آن انسجام مردم و قدرت ملی ماست. من امیدوارم همه گروه های سیاسی فارغ از نظر ها و نظرات خود و اینکه معتقدند برجام چه بوده، خوب بوده یا چه مقداری موفق بوده، الان در برابر قانون شکنی و عهدشکنی آمریکا که آنها را در دنیا منزوی کرده هست، یک صدا بایستند.

وزیر امور خارجه با اشاره به همراهی و حمایت رژیم صهیونیستی و سه دولت مرتجع از اعلام خروج آمریکا از برجام، ادامه داد: امروز در برابر قانون شکنی آمریکایی ها تنها رژیم صهیونیستی و سه دولت مرتجع؛ همان هایی که هزینه هایی شاید صدها میلیون دلاری جهت لابی در آمریکا انجام دادند تا به این نتیجه دست یابند، آمریکا را از تصمیم اخیر خود حمایت می کند. در این شرایط باید بگذاریم که فقط آنها باشند که از آمریکا حمایت می کنند و بقیه مردم ما منسجم در کنار دنیا با آمریکا مذاکره کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که چه میزان امید در دفاع اتحادیه اروپا از ما وجود دارد؟، گفت: در اینکه اتحادیه اروپا می خواهد از برجام نه از ما، به عنوان یک دستاورد همه دنیا دفاع کند هیچ شکی نیست ولی اینکه آنها چقدر در این زمینه توانایی دارند خود باید نشان دهند و ما نمی توانیم جای آنها تصمیم گیری کنیم. تصمیمی که آنها می گیرند تنها به برجام ختم نمی شود بلکه یک روند جهانی را راجع به اینکه دنیا چگونه می تواند با این زیاده خواهی ها و تندروی ها برخورد کند، می سازد. اینکه اروپایی ها چقدر آمادگی این اقدام و توانایی و قدرت آن را دارند باید مشاهده کنیم. ما به آنها وقت دادیم تا این آمادگی و توانایی را مشاهده کنیم.

به گزارش ایسنا ظریف و بخش دیگری از صحبت های خود در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی در مورد اظهار نظر نماینده پوتین مبنی بر خروج کشور عزیزمان ایران از سوریه و موضع کشور عزیزمان ایران در این زمینه ، اظهارکرد: گرچه این اظهارنظر اصلاح شد، ولی باید تاکید کنیم که موضع جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران همواره در این زمینه روشن بوده هست. جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در عراق، سوریه و هر جایی حضور مستشاری دارد براساس دعوت آن کشور و با نشانه مبارزه با تروریسم حضور دارد.

وی گفت: در واقع کشور عزیزمان ایران تنها کشوری در منطقه و دنیا است که در حال مبارزه با تروریسم است و در این زمینه هزینه کرده و شهید نیز داده است آن هم با دعوت کشورهای منطقه نه مانند سایرکشورها که بدون مجوز دولت ها در این زمینه فعالیت می کنند.

وی تاکید کرد: تا زمانی که دولت های این کشورها مایل باشند که ما به کمک های خود ادامه دهیم، این کمک ها را ادامه خواهیم داد. معتقدیم که این کمک ها در جهت منافع کل دنیا است آیا که گروههای تروریستی که ما با آنها میجنگیم امنیت همه دنیا را ترساندن می کند.

ظریف همچنین راجع به انتخابات عراق اظهار کرد: هر چه مردم عراق گزینش کنند جهت ما محترم هست. مطمئن هستیم که مردم عراق می تومانند با تفاهم به یک حکومت کارآمد و بافایده جهت خود دست بیابند. امیدواریم که این روند با موفقیت طی شود.

واژه های کلیدی: ایران | آمریکا | آمریکایی | وزارت خارجه | وزیر امور خارجه | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs